Wypłata gotówki na terminalach POS w Agencjach PKO Banku Polskiego S.A.

26-04-2004

W styczniu 2004 roku, Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService SA rozpoczęło wdrożenie terminali POS w Agencjach świadczących usługi na rzecz Banku PKO BP, celem uruchomienia usługi Wypłata gotówki.

Wypłata gotówki umożliwia pobranie pieniędzy przy użyciu terminala POS - stosowanego powszechnie do realizacji transakcji płatniczych. Wypłata Gotówki odbywa się w bardzo prosty i szybki sposób, umożliwiając posiadaczowi karty płatniczej pobranie gotówki w dogodnej dla niego Agencji PKO BP. Zastosowanie przez eService SA nowoczesnych terminali POS z wymogiem weryfikacji PIN czyni transakcję wypłaty w pełni bezpieczną tym bardziej, iż każda wypłata realizowana jest tylko i wyłącznie po okazaniu dowodu tożsamości, a kasjer ma obowiązek zarejestrowania numeru okazywanego dokumentu.

Obsługa wypłaty gotówki w zastosowanym przez eService SA rozwiązaniu jest niezwykle łatwa. Kasjerowi, w prosty i czytelny sposób, wskazywane są kolejne kroki postępowania, wykluczające tym samym powstawanie jakichkolwiek problemów przy realizacji transakcji wypłaty. W równie prosty sposób rozwiązano sposób potwierdzenia dokonanej transakcji. Zarówno kasjer jak i sam posiadacz karty otrzymują wydruk z terminala POS, będące dowodem pobrania określonej kwoty pieniężnej.

Z usługi wypłaty gotówki mogą korzystać posiadacze kart wydanych zarówno w Polsce jak i za granicą w systemie MasterCard oraz Visa (MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, Visa i Visa Electron). Preferencyjna prowizja za transakcję wypłaty gotówki dotyczy posiadaczy kart debetowych wydawanych przez PKO BP do rachunku Superkonto oraz do rachunku typu Partner i wynosi 0,50 PLN za każdą transakcję niezależnie od wysokości wypłaty (w przypadku pozostałych kart systemu Visa oraz MasterCard wydanych przez PKO BP pobierana jest prowizja w wysokości 3% wartości transakcji, nie mniej niż 5 PLN). Dla posiadaczy kart wydanych przez inne banki, prowizja od transakcji wypłaty gotówki pobierana jest zgodnie z tabelą opłat i prowizji danego banku.

Pierwsza transakcja wypłaty gotówki została przeprowadzona 16 stycznia 2004 roku. Do końca kwietnia dokonano ponad 400 tys. transakcji na łączną kwotę ponad 125 mln PLN. Na koniec sierpnia liczba transkacji wyniosła już ponad 2 mln. Obecnie usługa wypłaty gotówki poprzez terminale eService SA  jest realizowana w blisko 2,5 tysiącach placówek agencyjnych PKO BP.

powrót do listy

drukuj